OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO PEDAGOGA SPECJALNEGO
ZAPYTANIE OFERTOWE NA DOŻYWIANIE W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH W KOŁACZKOWICACH
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionów Chlopskich w Kołaczkowicach odbędzie się 1 września 2022r. (czwartek) o godzinie 8.00.
Odjazd autobusu szkolnego o godzinie 9.00.
Serdecznie zapraszamy.
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH-WAŻNY OD 1 WRZEŚNIA 2022R.
OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO NAUCZYCIELA ZAJĘĆ REWALIDACYJNYCH
OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO NAUCZYCIELA NAUCZANIA INDYWIDUALNEGO
ZAPYTANIE OFERTOWE NA DOŻYWIANIE W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU W KOŁACZKOWICACH
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW
23 czerwca 2022r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie absolwentów-uczniów klasy VIII.
Przygotowany przez nich program artystyczny pod hasłem "Życie to są piękne chwile" miał charakter bardzo uroczysty.
Uczniowie wspominali przeżyte chwile w czasie nauki w Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskichw Kołaczkowicach .Nie zabrakło podziękowań dla nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.
Absolwentów pożegnali uczniowie klasy VII słowami życzeń, piosenką i upominkami.
Rodzice klasy VIII przygotowali wspaniały poczęstunek dla wszystkich uczestników spotkania, za co składam im serdeczne podziekowania, a swoim wychowankom życzę wielu sukscesów w życiu.
wychowawca klasy VIII-Lucyna Skwark
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 24 czerwca 2022r. o godzinie 8.00 na sali gimnastycznej.
Odwóz autobusami szkolnymi rozpoczyna się o godzinie 9.00.
WYCIECZKA DO KIELC
Na podsumowanie nauki w roku szkolnym 2021/2022 klasy III, V i VI wraz z wychowawcami: p. B. Gwóźdź, p. B. Gawin oraz p. M. Lech wybrały się na wycieczkę do Kielc, gdzie obejrzały wybrany film, odwiedziły Galerię Echo oraz zjadły smaczny posiłek.
SPRZĄTAMY LAS
W dniu 20.06.2022r. uczniowie klasy II i klasy IV pod opieką Pani Anny Pacholec opiekunki LOP, Pani Wioletty Kajtek oraz Pani Barbary Jarzębak przedstawiciela Nadleśnictwa Chmielnik wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Społecznej pt, „ SprzątaMY” 2022, któreJ inicjatorem jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.
Celem akcji jest kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody oraz zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz jej ochrony. Uczniowie wraz z opiekunkami wybrali się więc do pobliskiego lasu celem jego posprzątania. Dzięki zaangażowaniu uczniowie uzbierali kilka worków ze śmieciami.
W ten sposób las stał się czysty i przyjazny dla środowiska.
Anna Pacholec
ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK
W roku szkolnym 2021/2022, tak jak w ubiegłych latach, w naszej szkole organizowana jest zbiórka plastikowych nakrętek. Zbierane są wszelkiego rodzaju nakrętki. Mogą to być nakrętki od butelek, perfum, płynów do prania, szamponów i wielu innych. Liczy się każda sztuka, ponieważ cel zbiórki jest bardzo ważny. Umożliwia ona pomoc pewnemu chłopcu – 15-letniemu Karolowi z gminy Busko-Zdrój, który od kilku lat choruje na cukrzycę typu I. Jego leczenie jest bardzo kosztowne. Posiada on specjalne urządzenie niezbędne do normalnego funkcjonowania - Dexom z systemem ciągłego monitorowania glikemii, czyli poziomu cukru we krwi. Samo utrzymanie tego urządzenia w sprawnym stanie kosztuje ponad 1000 złotych miesięcznie.
Rodzice chłopca przekazują uzbierane nakrętki do firmy recyklingowej, która przelewa pieniądze za nie na konto Fundacji Zdążyć z Pomocą, której Karol jest podopiecznym. I w ten sposób pieniądze trafiają do niego.
Od początku roku szkolnego 2021/2022 uczniowie każdej klasy bardzo chętnie brali udział w akcji przywożąc do punktu zbiórki w szkole naprawdę duże ilości kolorowych nakrętek. W ciągu kilku miesięcy udało nam się wspólnie zebrać kilkanaście dużych worków! Jest to wynik naprawdę imponujący. W połowie czerwca przekazaliśmy rodzicom chłopca uzbierane korki. W imieniu swoim oraz Karola i jego rodziców bardzo dziękuję wszystkim, którzy postanowili wziąć udział w akcji. Jednocześnie zachęcam do dalszego zbierania nakrętek.
Koordynator zbiórki – Barbara Gwóźdź
WYRÓŻNIENIE DLA UCZENNICY KLASY VII
21 czerwca 2022r. odbyła się w Powiatowym Ośrodku Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku-Zdroju gala wręczenia nagród dla laureatów IX Powiatowego Konkursu Literackiego "Skrzydłem wiatru pisane".
Konkurs był przeznaczony dla uczniow klas VII-VIII. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania twórczego pt. " Gdybym mógł być kimś innym, to byłbym..."
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII: Julia Ryczek i Wiktoria Zardzewiała.
Jak podkreślało jury konkursu, prace laureatów cechowały się pomysłowością i polotem literackim.
Wiktoria Zardzewiała otrzymała wyróżnienie za swoją pracę o Adasiu Niezgódce- bohaterze "Akademii Pana Kleksa". Julia Ryczek wcieliła się natomiast w swoim opowiadaniu w Anię z Zielonego Wzgórza.
Serecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
opiekun uczennic-Lucyna Skwark
WYCIECZKA DO ENERGYLANDII
15 czerwca 2022r. uczniowie klas VII-VIII udali się na wycieczkę do Parku Rozrywki "ENERGYLANDIA" w Zatorze. Moc atrakcji, jakie kryje to miejsce, sprawił, że uczniowie przeżyli niesamowitą przygodę.
opiekunowie:Lucyna Skwark, Monika Rzepa, Małgorzata Lech
WYCIECZKA KLASY II
6 czerwca 2022r. uczniowie klasy II-ej wraz z wychowawczynią Anną Pacholec wybrali się na ciekawą wycieczkę do Chrust niedaleko Kielc, gdzie już od kilku lat działa zespół wielkoformatowych akwariów. Oceanika będąca częścią kompleksu Świętokrzyska Polana to licząca ponad 250 000 litrów stała ekspozycja sklepu akwarystycznego. Znajdują się tu bowiem koralowce, rekiny i aż 8 biotopów z całego świata. Obiekt cały czas jest rozbudowywany i wyposażany w kolejne akwaria i nowe ekspozycje. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć Park Miniatur ze świętokrzyskimi atrakcjami oraz piękne okazy owadów. Następnie uczniowie wybrali się do Ośrodka Edukacji Leśnej znajdującej się przy siedzibie Nadleśnictwa Kielce. W Głównej sali mieli możliwość zobaczyć ekspozycję na temat przyrody lokalnej, charakterystycznej dla Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Świętokrzyska", zaś w drugiej sali wystawę dotyczącą gospodarki leśnej i zagrożeń dla lasu. Wycieczka była bardzo ciekawa i dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele wrażeń i zadowolenia.
DZIEŃ DZIECKA I SPORTU
Tradycyjnie 1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka i Dzień Sportu.
Dzień Dziecka w naszej szkole rozpoczął się występami z okazji Dnia Języków Obcych. Uczniowie klas IV, V, VII popisali się znajomością języka angielskiego i niemieckiego, przedstawiając krótkie bajki i zabawne scenki z życia codziennego. Zachęcali innych uczniów do nauki języków obcych oraz dzielili się ciekawostkami dotyczącymi krajów europejskich. Zarówno aktorzy jak i widownia świetnie się bawili.
Głównym celem organizowanych konkurencji sportowychpodczas Dnia Sportu było zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, zdrowego stylu życia, nabywanie wiary we własne siły oraz umiejętność rywalizacji sportowej w duchu fair – play i dobrej zabawy.
Uczniowie od oddziału przedszkolnego do ósmej klasy mięli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach:
- rzuty kółkiem serso na pachołek,
- skoki na skakance,
- skok w dal z miejsca,
- rzuty do bramki,
- rzuty woreczkami do opony,
- kręcenie hula – hop,
- odbicia piłki siatkowej,
- żonglerka,
- rzuty do kosza,
- odbicia piłeczki ping – pong.
Zwycięscy z poszczególnych konkurencji otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Mistrzem szkoły została uczennica czwartej klasy Julia Bednarska, która otrzymała nagrodę rzeczową w postaci zestawu do gry w kometkę.
Odbył się również mecz piłki siatkowej pomiędzy siódmą i ósmą klasą. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa ósma wynikiem 3:2.
Było również ognisko i pieczenie kiełbasek.
Na zakończenie Dnia Sportu zatańczyliśmy belgijkę.
Uczniowie zadowoleni i radośni bardzo miło spędzili ten dzień.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w imprezie.
2
PINOKIO W ŚWIECIE PRZYRODY W WYKONANIU UCZNIÓW KLASY II
W światowym Dniu Ochrony Środowiska Naturalnego warto zastanowić się, co możemy zrobić dla Ziemi i zachęcić do tego dzieci, swoich znajomych i przyjaciół. Jest to doskonała okazja do rozejrzenia się wokół siebie
i dostrzeżenia jaki piękny jest świat i jak wiele możemy zrobić w naszym otoczeniu.
Z tej okazji do naszej Szkoły 30 maja 2022r. przybyli goście: Pani Maria Skrzypek – przedstawiciel Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, Pani Barbara Jarzębak z Nadleśnictwa Chmielnik i Pan Robert Pacholec – Łowczy Koła Łowieckiego Nr 1 „ŁOŚ” w Busku-Zdroju oraz rodzice uczniów klasy II-ej.Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody pod kierunkiem Pani Anny Pacholec przygotowało przedstawienie pt. „Pinokio w świecie przyrody” w wykonaniu uczniów klasy II. Cała społeczność szkolna i zaproszeni goście mogli usłyszeć i zobaczyć piękne przedstawienie o Pinokio, który zrozumiał swoje złe zachowanie i zmienił się ,aby pomagać zwierzętom w potrzebie. Radosne piosenki w wykonaniu małych artystów wzruszyły oglądających. Występ bardzo się wszystkim podobał, a mali aktorzy otrzymali za swe popisy gromkie brawa.
Po pięknej części artystycznej uczniowie zostali nagrodzeni ciekawymi książeczkami o tematyce ekologicznej, które zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Chmielnik w Chmielniku, Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe, oraz Koło Łowieckie Nr.1 „Łoś”w Busku- Zdroju. Dodatkowo każde dziecko biorące udział w przedstawieniu otrzymało drobny upominek oraz pyszne cukierki.
Przybyli goście serdecznie podziękowali dzieciom i ich opiekunce za zaproszenie oraz pogratulowali wspaniałego występu. Byli pełni podziwu dla zaangażowania i widocznej u dzieci artystycznej pasji.
DZIEŃ MAMY W KLASIE II
Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią Anna Pacholec zaprosili swoje kochane mamy do szkoły, aby wspólnie uczcić ich święto. Dzieci przywitały mamy pięknymi piosenkami i wierszykami, które ze wzruszeniem podziwiały swoje pociechy, a potem gromkimi brawami nagrodziły ich występ. Wzruszenie, radość i prezenty wykonane własnoręcznie przez dzieci, którymi mamy zostały obdarowane stworzyły niezapomnianą atmosferę tego święta
WYCIECZKA KLASY I DO PACANOWA
Dnia 24 maja 2022 roku uczniowie klasy I, żeby przenieść się do świata baśni i legend, wybrali się tam, dokąd wędrował Koziołek Matołek.
Centrum Bajki jest miejscem wyjątkowym i bardzo ciekawym. Skupia się wokół świata fantazji, który nie tylko bawi, ale przede wszystkim uczy. Wystawa "Bajkowy świat" to unikalna ekspozycja, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. Umożliwiła dzieciom spotkanie z bohaterami znanych bajek. Mnóstwo emocji i wiedzy dostarczyły uczniom warsztaty pt. Wybuchowa nauka.
Był również czas na zabawy i odpoczynek w drugiej części parku.
Pobyt w Bajkowym Świecie był dla uczestników wielkim przeżyciem. Dostarczył mnóstwo emocji, radości i pozytywnych wrażeń.
WYCIECZKA PRZYRODNICZO-HISTORYCZNA
W poniedziałek – 30 maja 2022 r. uczniowe kl. IV i V wyruszyli na wycieczkę do Gospodarstwa Edukacyjnego w Niezwojowicach – w gminie Pałecznica, w ramach ogólnopolskiego programu dla szkół podstawowych pn. „Owce i warzywa” realizowanego we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.
Celem wyjazdu było zainteresowanie dzieci rolnictwem, pracą rolnika i producenta produktów ekologicznych, zaciekawienie sposobami uprawy i produkcji owoców i warzyw oraz upowszechnienie wśród uczniów zasad ochroNy środowiska przyrodniczego, zdrowego stylu życia.
W Gospodarstwie Edukacyjnym pd, „Pszczółki” uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących: pochodzenia i uprawy warzyw i owoców. Podczas długiego spaceru obejrzeliśmy sady owocowe, a także pola uprawne z warzywami. Przwodniczka zaprezentowała nam również domki dla pszczół i opowiedziała o tym, jak powstaje miód. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych, na których samodzielnie przygotowywały kanapki z ekologicznych warzyw.
Potem przeszliśmy do lekcji historii. Młodzież uczyła się pisać gęsim piórem przy użyciu atramentu w salce lekcyjnej oraz prała zabrudzony atramentem materiał na tarach w bali. Te dawne sposoby, z których korzystali nasi dziadkowie w codziennym życiu, wzbudziły wśród uczniów największe zainteresowanie. Na koniec pobytu w gospodarstwie zwiedziliśmy Muzeum Edukacji, w któym dzieci obejrzały makietę wojny Racławickiej i obrazy związane z tym wydarzeniem. Była to inna, lecz niezwykle ciekawa lekcja historii.
Takie zajęcia edukacyjne, w niecodziennej formie, na świeżym powietrzu połączone z nauką o zdrowym stylu życia są doskonałym pomysłem.