Aktualności
ŻYCZENIA NA WAKACJE
SPORTOWE WAKACJE
W naszej szkole w ramach programu Aktywny As, przez całe wakacje, będą odbywać się zajęcia sportowe na boisku wielofunkcyjnym lub w sali gimnastycznej.
Zajęcia będzie prowadziła nauczycielka wychowania fizycznego Małgorzata Gabryś dwa razy w tygodniu. (środa, sobota) w godzinach od 11:00 do 12:30.
Za dojazd dzieci do szkoły i powrót z zajęć do domu odpowiedzialni są rodzice.
Serdecznie zapraszamy.
PODSUMOWANIE PROJEKTU UNIJNEGO "NOWY WYMIAR EDUKACJI W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ IM.BATALIONÓW CHŁOPSKICH W KOŁACZKOWICACH"
#FUNDUSZEUNIJNE
27 czerwca 2025r. odbyło sie uroczyste zakończenie projektu unijnego "Nowy wymiar edukacji w Publicznej Szkole Podstawowej im.Batalionów Chłopskich w Kołaczkowicach". Dwudziestu uczniów otrzymało dyplomy potwierdzajace uzyskanie kompetencji w tym projekcie.
W ramach działań projektowych uczestnicy brali udział w zajeciach ekologicznych, matematyczno-fizycznych, z doradztwa zawodowego oraz sztuki uczenia się.Uczniowie mieli okazję odwiedzić ciekawe miejsca podczas wycieczek finansowanych z projektu: Muzeum Archeologiczne w Wiślicy, ZOO w Krakowie, Kopalnia Soli w Wieliczce, Centrum Edukacyjne przy Lotnisku w Balicach, Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, Las Winiarski-Bogucice-Grabowiec-Gacki.
Podczas ciekawych zajęć uczniowie korzystali z zakupionych pomocy dydaktycznych. Swoje prace zaprezentowali podczas szkolnego pokazu Ekomody, a umiejętności matematyczne przed społecznością szkolną w "Familiadzie Matematycznej" i szkolnym konkursie "Mistrz Obliczeń Liczbowych".
szkolny koordynator projektu Lucyna Skwark
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
27 czerwca 2025r. za nami.
W tym uroczystym dniu gościliśmy w naszej szkole Pana Piotra Kaczochę- Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój do spraw oświaty. Złożył on uczniom, nauczycielom i rodzicom w imieniu własnym i Pana Burmistrza Jerzego Szydłowskiego życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego.
W tym uroczystym dniu Pani dyrektor Alicja Lalewicz nagrodziła stypendium za wyniki w nauce i zachowaniu pięcioro uczniów z najwyższą średnią ocen.
Wraz z wychowawcami poszczególnych klas i Panem Burmistrzem wręczyła nagrody książkowe dla wyróżniajacych się w tym roku szkolnym uczniów z klas I-VIII.
Spotkanie zwieńczyła część artystyczna w wykonaniu chóru szkolnego, członków koła tanecznego i koła wokalnego.
"Lećmy za marzeniami"-wakacje to właściwy czas do realizacji tych zamierzeń.
Wypoczywajcie, bawcie się, wykorzystujcie zdobytą wiedzę i z nowym zapałem wracajcie do szkoły.
Lucyna Skwark
8
UROCZYSTE POŻEGNANIE KLASY VIII
W czwartek, 26 czerwca, w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość – apel pożegnalny klasy VIII.
To był dzień pełen wzruszeń, wspomnień i podziękowań, podczas którego cała społeczność szkolna zebrała się, by uroczyście pożegnać najstarszych uczniów.
Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Alicji Lalewicz oraz przedstawicieli klasy VII, którzy w pięknych słowach pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki. Nie zabrakło wspólnych wspomnień, życzeń na przyszłość oraz symbolicznych gestów wdzięczności. Kulminacyjnym momentem apelu był polonez – odtańczony z wielką elegancją i klasą. Uczniowie ubrani byli bardzo odświętnie, w galowych strojach, co dodatkowo podkreśliło wyjątkowy charakter tego dnia.
Cała uroczystość przebiegła w niezwykle podniosłej i serdecznej atmosferze. Był to czas podsumowań, refleksji i wspólnego przeżywania ostatnich chwil ósmoklasistów w murach naszej szkoły.
Drodzy Uczniowie klasy VIII, Drodzy Rodzice – dziękujemy!
Dziękujemy Wam za wszystkie wspólne lata, za zaangażowanie, uśmiech i trud włożony w każdy dzień nauki. Wasza obecność była ważną częścią naszej szkolnej historii. Życzymy Wam sukcesów, odwagi w realizacji marzeń oraz pięknych chwil na dalszej drodze edukacyjnej. Powodzenia!
Serdeczne podziękowania kierujemy również do pań Wioletty Przybylskiej-Kajtek oraz Małgorzaty Gabryś za pomoc w organizacji uroczystości.
Wychowawca Barbara Gwóźdź
BEZPIECZNE WAKACJE
Jak co roku, pod koniec czerwca w naszej szkole zagościł przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju – asp. Michał Zwolski, który przypomniał uczniom zasady bezpieczeństwa nad wodą, w górach i na drodze podczas letniego odpoczynku. Policjant zwrócił szczegolną uwagę na jazdę na elektrycznych hulajongach i wypadkach z nią związanych, które są coraz bardziej powszechne, utrwalił zasady ruchu drogowego.
Aspirant podkreślił, jak ważne jest stosowanie ochrony w postaci nakrycia na głowę czy kremu z filtrem podczas upałów. Ponadto, wspomniał o używkach, a zwłaszcza e-papierosach czy napojach energetyzujących, które mają szkodliwy wpływ na zdrowie dzieci i młodzieży.
Następnie pan policjant odwiedził nasze najmłodsze dzieci, czyli przedszkolaków i zerówkowiczów, które były bardzo aktywne i zadawały dużo pytań, dzieci utrwaliły zasady bepiecznego zachowania się nad wodą, a zwłaszcza tego, że nie wolno im się oddalać od rodziców, bezpiecznej jazdy na rowerach i przechodzenia przez jezdnię.
Wakacje to czas wolny od nauki, ale pamiętajmy o zdrowym rozsądku!
Wioletta Kajtek
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2024/2025
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kołaczkowicach odbędzie się 27 czerwca 2025r. o godzinie 8.15.
Serdecznie zapraszamy.
Dyrektor Alicja Lalewicz
Akcja Charytatywna dla Stowarzyszenia „Druga Radość”
W dniu 16 czerwca 2025r. w naszej szkole zakończyła się akcja charytatywna „Wrzuć grosika dla Asika”, która miała na celu zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Dzięki uprzejmości dzieci z klas 0-VIII oraz ich rodziców udało się zebrać sporą ilość karmy mokrej i suchej. Karma została przekazana dla zwierząt ze Stowarzyszenia „Druga Radość” w Chmielniku.
Nasi uczniowie wykazali się dużą wrażliwością na los bezdomnych zwierząt i wielu z nich włączyło się do zbiórki na rzecz Stowarzyszenia. Dzięki temu zebraliśmy bardzo dużą ilość karmy, która wspomoże bezdomne zwierzęta. Opiekunki ze schroniska bardzo dziękowały za okazaną pomoc czworonogom, a szczególnie Paniom które wyszły z inicjatywą pomocy pieskom. Pani Anna Pacholec opiekunka LOP przy współpracy Pani Moniki Rzepy oraz Ewy Podsiadło rozszerzyły akcję na całą szkołę, czego rezultatem było ogromne zainteresowanie uczniów i ich pomoc w zakupie karmy dla piesków.
Na koniec zachęcamy wszystkich uczniów do zaangażowania się w przyszłości w kolejne akcje na rzecz pomocy bezdomnym zwierzętom!
Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za okazanie serca potrzebującym pieskom!
Anna Pacholec
ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK
W dniu 17 czerwca 2025 roku nasza szkoła podsumowała kolejną edycję akcji zbierania nakrętek na rzecz Karola.
Tradycyjnie już koordynatorem przedsięwzięcia była Pani Barbara Gwóźdź, która z ogromnym zaangażowaniem przygotowała młodzież do udziału w tej inicjatywie. Dzięki wspólnym wysiłkom uczniów, nauczycieli i rodziców udało się zebrać pełne worki plastikowych nakrętek.
Szczególnym momentem tego dnia było spotkanie z Karolem, który osobiście odwiedził naszą szkołę. Jego obecność była dla nas wszystkich niezwykle wzruszająca i motywująca – to właśnie dla takich chwil warto działać i pomagać.
Życzymy Karolowi dużo zdrowia, siły i uśmiechu na każdy dzień!
Jednocześnie serdecznie zapraszamy wszystkich do dalszego zbierania nakrętek – mały gest może przynieść wielką radość!
Barbara Gwóźdź
WYCIECZKA DO ZAGRODY EDUKACYJNEJ I GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO "PSZCZÓŁKI"
17 czerwca klasy I-IV uczestniczyły w wycieczce do Zagrody Edukacyjnej i Gospodarstwa Agroturystycznego" Pszczółki" w Niezwojowicach w ramach programu "Warzywa i owoce w szkole".
Zaraz po przyjeździe odbyło się spotkanie z panią z gospodarstwa, na którym uczniowie dowiedzieli się bardzo dużo o życiu rodziny pszczelej, jej rozwoju, zwyczajach, trybie życia. Bardzo dużo czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu, spacerując po gospodarstwie, oglądając zwierzęta z wiejskiej zagrody (kozy, króliki), ogródek warzywny. W trakcie wizyty zostaliśmy poczęstowani chlebem z kiełbasianką, pasztetem, ogórkiem małosolnym, kanapeczkami z masłem i miodem. Poczęstowaliśmy się jabłuszkami.
A na zakończenie każde dziecko otrzymało bio-kefir. Bardzo miło spędziliśmy ten czas.
Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Bardzo dziękujemy za ciekawą, edukacyjną wycieczkę.
BUSKI DZIEŃ SPORTU
Nasza szkoła również w tym roku wzięła udział w Buskim Dniu Sportu. Zawody o Puchar Przechodni Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój trwały przez dwa dni. Wzięło w nich udział ponad 500 uczniów z 9 szkół podstawowych.
Pierwszego dnia do rywalizacji stanęli uczniowie klasy I-IV, którzy zmierzyli się w 8 konkurencjach – 7 lekkoatletycznych oraz piłce ręcznej 1vs1. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły bardzo dzielnie walczyli o każdy punkt, wykazywali się ogromną wolą walki. Drugiego dnia na stadionie pojawili się uczniowie klas V-VIII, by rozegrać finałowe konkurencje indywidualne oraz gry zespołowe.
Naszą szkołę reprezentowało 30 uczniów pierwszego dnia i 30 uczniów drugiego dnia rywalizacji. Wszyscy uczniowie otrzymali medale. Po podliczeniu punktów z dwóch dni w ostatecznej klasyfikacji udało nam się zdobyć czwarte miejsce. Otrzymaliśmy bon 500 zł na zakup sprzętu sportowego. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z wyniku.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Małgorzata Gabryś
KONKURS WOKALNY "NUTKI DLA MAMY I TATY"
12.06.2029 w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Busku-Zdroju odbył się konkurs wokalny "Nutki dla mamy i taty".
Hanna Sowińska, która uczęszcza do naszego przedszkola, wzięła w nim udział, śpiewając piosenkę "Jesteś mamo skarbem mym".
Hania otrzymała wyróżnienie i wspaniałe nagrody.
GRATULUJEMY
Izabela Grochala
ŁĄCZYMY NOWOCZESNOŚĆ Z HISTORIĄ
#LABORATORIAPRZYSZŁOSCI
Na lekcji historii we współpracy z nauczycielem informatyki przygotowaliśmy portret Bolesława Chrobrego przy pomocy drukarki 3D.
Sejm RP ustanowił rok 2025- Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów Polski w Gnieźnie:
„W 2025 roku przypada wyjątkowa, 1000. rocznica koronacji w Archikatedrze Gnieźnieńskiej dwóch pierwszych królów naszego państwa: Bolesława Chrobrego oraz Mieszka II Lamberta”.
Na lekcjach historii przypomnieliśmy sobie o tych doniosłych dla naszego kraju wydarzeniach historycznych. Zwieńczeniem tej tematyki jest właśnie wydrukowany portret króla Bolesława Chrobrego, który będzie pamiatką tego szczególnego roku.
My też tworzymy historię!!!
Lucyna Skwark
WYCIECZKA DO RADIA KIELCE
17 czerwca 2025r. uczniowie klasy V i VI zwiedzali Radio Kielce i uczestniczyli w zajeciach w Centrum Edukacji Medialnej przy Radiu Kielce.
Uczniowie poznali historię medów, mogli obejrzeć zabytkowe odbiorniki radiowe. Dużą atrakcją była możliwość wcielenia się w rolę redaktora i poprowadzenia krótkiej audycji. W tej symulacji wzięli udział Lena Radota i Antoni Skwark. Mogliśmy rozbudzić swoją wyobraźnię i w ciemności posłuchać różnych dźwieków, które są właśnie domeną radia. Ciekawym elementem warsztatów było rozpoznawanie fake newsów i poznanie mechanizmów ich powstawania.
Radio od kulis jest jeszcze bardziej fascynujące niż efekt końcowy, który słyszymy po właczeniu radioodbiorników.
Lucyna Skwark
PROGRAM EDUKACJI ANTYTYTONIOWEJ W KLASIE IV
W roku szkolnym 2024/ 2025 Uczniowie klasy 4 w miesiącach od października 2024r. do kwietnia 2025r. realizowali Program Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej "Bieg po zdrowie".
Na początku programu rodzice zostali poinformowani o realizacji programu i poproszeni o pomoc w postaci rozmów z dziećmi w domu na temat szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Program Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej opracowany został w głównym Inspektoriacie Sanitarnym. Głównym celem programu było zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Podczas zajęć z wychowawcą zrealizowano wszystkie sześć lekcji programu:
1. Palenie jest niezdrowe– wprowadzenie.
2. Jak się nie dać złowić nałogowi?
3. Dlaczego jest coraz więcej osób, które nie palą papierosów?
4. Palenie szkodzi.
5. Jak to zrobić, żeby nie palić.
6. Jak to zrobić, żeby inni nie palili.
Podczas zajęć uczniowie dyskutowali, wymieniali doświadczenia, spostrzeżenia, liczyli koszty palenia papierosów, pracowali z zeszytami ćwiczeń. Na zajęciach wykorzystywaliśmy prezentację multimedialną dotyczącą palenia papierosów. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się, jakie negatywne skutki dla zdrowia przynosi palenie papierosów, poznali skład chemiczny dymu tytoniowego. Poznali pojęcia takie jak uzależnienie, asertywność, palenie bierne, skutki palenia, zachowania zdrowe i niezdrowe. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli stosować w życiu codziennym.
Małgorzata Gabryś
WYCIECZKA DO AUSCHWITZ-BIRKENAU
Uczniowie kl. VII i VIII wraz z wychowawcami na koniec roku szkolnego, mieli okazję zwiedzić największy z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków zagłady - to historyczne miejsce, w którym życie straciło 1,1 mln ludzi.
Najpierw obejrzeliśmy teren Muzeum Auschwitz I, potem udaliśmy się do Birkenau i zwiedziliśmy teren II. To ponad 140 ha ziemi, na których wybudowano obóz, baraki oraz 4 komory gazowe. Dla wszystkich było to niezwykle cenne doświadczenie, ale również niełatwe. Emocje, które tam przeżyliśmy pozostaną z nami na długo. To zupełnie inna, ale jakże ważna lekcja historii. Dzięki wspaniałym przewodnikom – pani Dorocie i panu Michałowi, mogliśmy wysłuchać o zatrważających wydarzeniach, które miały miejsce w czasie II wojny światowej i, w której Polacy oraz Żydzi ginęli masowo.
Wioletta Kajtek
Barbara Gwóźdź
WYCIECZKA DO ZOO
#FUNDUSZEUNIJNE
W dniu 24 kwietnia 2025 r. uczniowie klasy II, V i VI-ej pod opieką Pań- Anny Pacholec i Ewy Podsiadło w ramach projektu "Nowy wymiar edukacji w Publicznej Szkole Podstawowej w Kołaczkowicach" uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie- w centralnej części Lasu Wolskiego, który jest największą zieloną enklawą na mapie miasta Krakowa. Położony jest w granicach Krakowa, jedynie w odległości ok. 6 km od Rynku Głównego.
W trakcie zwiedzania Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego przy wsparciu miejscowego przewodnika uczniowie mieli możliwość obserwacji życia egzotycznych ptaków w zlokalizowanych ptaszarniach oraz ptaków wodnych , w tym pingwiny peruwiańskie i żurawie mandżurskie. Bardzo ciekawie prezentowały się woliery dla ptaków zapewniające bezpieczeństwo rozmaitym gatunkom oraz obserwatorom. Ścieżkami spacerowały piękne pawie zdecydowanie zaprzyjaźnione z turystami.
Kolejną atrakcją było stanowisko słoni afrykańskich i pokaz karmienia ich, co było okazją do zrobienia pamiątkowych zdjęć .Uczniowie mieli możliwość obserwacji warunków życia innych zwierząt sawannowych, w tym: żyraf, antylop, jeleni milu, wielbłądów czy rysiów. Poznali także wybrane ssaki świata , ich wymagania życiowe , ciekawostki z ich życia , w tym wydra, jeżozwierz, tapir, zebra, kapibary, małpy, renifery i inne.
Podziwiali także faunę australijską , w tym: zachowanie pand, leniwców, hipopotamków karłowatych, kangurów, strusi emu i afrykańskich.
Odwiedzanie mieszkańców ZOO połączone zostało z obserwacją miejscowej flory Lasu Wolskiego. W tutejszych drzewostanach przeważają drzewa liściaste, głównie buki i dęby, a jako domieszki występują: jodły, graby, lipy, daglezje, klony i jawory. Wprowadzono także gatunki rodzime i azjatyckie jak: lilak, wiśnia piłkowana, różaneczniki, azalie, które kwiatem i zapachem uświetniały nasz pobyt.
Po skończonych zajęciach uczniowie zabrali ze sobą zakupione pamiątki i w dobrych humorach wrócili do domu.
Opiekunowie:
Ewa Podsiadło, Anna Pacholec
WYCIECZKA DO OŚRODKA EDUKACJI PRZYRODNICZEJ W UMIANOWICACH
#FUNDUSZEUNIJNE
W ramach projektu "Przedszkolni Odkrywcy" 9 czerwca 2025r. przedszkolaki wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Osrodka Edukacji Przyrodnuczej w Umianowicach.
Miały tam okazję zobaczyć żywe zwierzęta hodowane : kozy, owce, ryby, żółwie i pięknego młodego jastrzębia.
Izabela Grochala
EUROPEJSKI TYDZIEŃ RUCHU
Również w tym roku nasza szkoła przystąpiła do kolejnej, 14 edycji Europejskiego Tygodnia Ruchu (MOVE Week) – corocznego, globalnego wydarzenia, które promuje korzyści płynące z aktywnego stylu życia.
W tym roku MOVE Week w Polsce koncentruje się szczególnie na dobrostanie i zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży, dlatego każdy dzień aktywności jest także okazją do budowania pozytywnych emocji i relacji. W naszej szkole 27 maja Europejski Tydzień Ruchu rozpoczęliśmy wspólnym tańcem. Na dużej przerwie uczniowie z klas V – VIII zgromadzili się na sali gimnastycznej i wspólnie zatańczyli belgijkę. W następnych dniach odbywała się rywalizacja w rzutach karnych w klasach IV – VI systemem 'każdy z każdym' . Każda drużyna oddała po 10 strzałów na bramkę. Po podsumowaniu wyników okazało się, że każda klasa jedną rywalizację wygrała i jedną przegrała. Również wszystkie klasy zdobyły po jednakowej liczbie bramek. Dopiero bramki stracone rozstrzygnęły wynik. Wyniki rywalizacji: klasa VI – pierwsze miejsce, klasa IV – drugie miejsce, klasa V – 3 miejsce. Klasy – III również przystąpiły do Europolskiego Tygodnia Ruchu. Nauczycielki w najmłodszych klasach wykorzystały gotowe materiały edukacyjno-ruchowe w formie, tzw. Planu Aktywnych Przerw, które przygotowała Akademia Krokieta I Lamy. Na przerwach śródlekcyjnych uczniowie przy tablicy multimedialnej, wspólnie ćwiczyli z Krokietem i Lamą.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i za rok znowu weźmiemy udział w tym przedsięwzięciu.
Małgorzata Gabryś
DZIEŃ DZIECKA I SPORTU SZKOLNEGO
2 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Sportu połączony z Dniem Dziecka. Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć przez szlachetne współzawodnictwo.
W naszej szkole każde dziecko mogło wziąć udział i sprawdzić swoje umiejętności. Na sali gimnastycznej było rozłożone 10 stanowisk: – skoki na skakance, – żółty kółkiem serso na pachołek, – skok w dal z miejsca, – rzuty do bramki, – rzuty woreczkami do opony, – kręcenie kółkiem hula hop, – odbicia piłki siatkowej, – żonglerka piłką nożną, – odbicie piłeczki pingpongowej, – ćwiczenie równoważne na równoważni. Zwycięzcy z poszczególnych konkurencji otrzymali pamiątkowe dyplomy. W tym roku na paru stanowiskach zostały pobite rekordy. Na stanowisku odbicia piłeczką pingpongową rekordzistą okazał się Igor Pabis (780 odbić). Tylko o dwa odbicia mniej miała Natalia Janowska (778). Natomiast przez 44 minuty i 52 sekundy Amelia Piasecka kręciła kółkiem hula hop. Rekordziści otrzymali nagrody rzeczowe w postaci zestawów do gry w kometkę ufundowanych przez Panią Dyrektor.
Następnie odbyły się 2 mecze. Jeden w piłkę nożną pomiędzy IV i V klasą. Zwyciężyła klasa IV wynikiem 4 : 0. Drugi w piłkę ręczną pomiędzy VII i VIII klasą. Zwyciężyła klasa 8 wynikiem 10: 4. Dzieci zadowolone i radosne spędziły ten piękny dzień na sali gimnastycznej i boisku szkolnym, zamiast w szkolnych ławkach. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
W międzyczasie w klasach odbywał się poczęstunek. Uczniowie posilili się grillowaną kiełbasą, pizzą, a na zewnątrz korzystali z dodatkowych atrakcji, jakimi były- zajazd z dmumańca, wata cukrowa i popcorn.
W tym szczególnym dniu uczniowie otrzymali od pani Dyektor słodycze, a Pani Aneta Olszowa-sołtys wsi Kołaczkowice przekazała soczki dla wszystkich dzieci.
Ten dzień upłynął wszystkim bardzo miło. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uprzyjemnili dzieciom ich święto.