Uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2024/2025 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kołaczkowicach odbędzie się w poniedziałek 2 września 2024r. o godzinie 8.15 na sali gimastycznej.
Serdecznie zapraszamy.
Uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2024/2025 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kołaczkowicach odbędzie się w poniedziałek 2 września 2024r. o godzinie 8.15 na sali gimastycznej.
Serdecznie zapraszamy.
Drodzy Rodzice Przedszkolaków
W dniu 02.09.2024 r. zapraszamy do przedszkola w godzinach od 7.00 do 16.00.
Nie ma uroczystego rozpoczęcia, dzieci muszą mieć byty i ubrania na zmianę w podpisanych torebkach, od pierwszego dnia będą już posiłki i picie dla dzieci.
W piątek, 21 czerwca, w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 8:15 na hali sportowej. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor, która podsumowała mijający rok szkolny, wyrażając dumę z osiągnięć uczniów oraz wdzięczność dla nauczycieli i rodziców za ich nieoceniony wkład w proces edukacyjny.
Następnie, w imieniu Pana Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój głos zabrał Pan Artur Tokarz, który odczytał przygotowany na tę okazję przez Pana Burmistrza list.
Następnie przyszedł czas na wręczenie nagród książkowych ufundowanych przez Radę Rodziców. Uczniowie z dumą odbierali swoje zasłużone wyróżnienia, a radość malowała się na ich twarzach. Duma rodziców była widoczna, gdy patrzyli na swoje dzieci, osiągające kolejne etapy swojej edukacji. Rozdane zostały również stypendia dyrektora.
Gratulujemy wszystkim uczniom wyników w nauce i promocji do następnej klasy. Podziękowania zostały też złożone rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły.
Część oficjalną uroczystości zakończył krótki program artystyczny w wykonaniu naszych uczniów. Usłyszeliśmy dwie piosenki w wykonaniu chóru szkolnego, następnie obejrzeliśmy taniec cheerleaderek oraz przepięknego poloneza w wykonaniu naszych absolwentów i klasy VII.
Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł czas na zasłużony odpoczynek.
Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu!
Dyrektor
i Grono Pedagogiczne
ZPO w Kołaczkowicach
Przedszkolaki przywitały przybyłych gości, a następnie zaprezentowały swoje role w przedstawieniu pt.: „Cztery pory roku”. Dziewczynki pięknie prezentowały się w strojach pór roku oraz innych letnich sukienkach zakupionych dzięki udziałowi w projekcie „Przedszkolni Odkrywcy”. W naszym przedstawieniu pory roku zaczęły się od początku roku szkolnego czyli od jesieni, potem były kolejno zima, wiosna, a następnie lato – więc koniec roku szkolnego i wakacje… Letnim i wakacyjnym akcentem była piosenka pt.: „O czym marzy lato?”, w której przedszkolaki pokazały swoje wokalne i rytmiczne umiejętności zdobyte w trakcie zajęć umuzykalniających oraz warsztatów tanecznych prowadzonych w ramach projektu „Przedszkolni Odkrywcy”. No i nadeszła chwila wzruszeń wywołana pożegnaniem dzieci, które po wakacjach będą uczęszczać do Oddziału Przedszkolnego. Starszaków, w imieniu młodszych dzieci pięknie wyrecytowanym wierszem pożegnała Sara. Następnie słowami wiersza pt.: „Przedszkolne wspomnienia” oraz piosenką „Kończymy już przedszkole” starsze dzieci podziękowały paniom, kolegom, koleżankom za wspólnie spędzony przedszkolny czas. Swoje słowa do dzieci skierowała Pani Dyrektor Alicja Lalewicz, życząc im wesołych i bezpiecznych wakacji. Pracownice przedszkola podziękowały Pani Dyrektor, a także rodzicom za całoroczną współpracę. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie dzieciom upominków i dyplomów „SUPER PRZEDSZKOLAKA” oraz podziękowania i upominki dla pań.
Była to wyjątkowa i wzruszająca uroczystość.
Majcherczak Lucyna
Dnia 13 czerwca 2024 roku klasa III wybrała się na wycieczkę do Parku Legend w Nowej Słupi.
To nowa atrakcja w Górach Świętokrzyskich. Znajduje się tuż pod Łysą Górą w pobliżu Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego. Poznaliśmy przygotowane ekspozycje, przybliżające bohaterów świętokrzyskich podań i legend.Po zakończeniu jednej legendy, zapala się światło w kolejnej sali i do niej należy przejść.Po wyjściu z trasy zwiedzania weszliśmy do sali edukacyjnej. Tam były różne multimedia: stanowisko z puzzlami do ułożenia czy gra, w której trzeba odpowiedzieć na pytania. To bardziej zabawa, ale na tablicach było także wiele przydatnych informacji. Dzięki nim można lepiej poznać tereny, na których się znajdujemy. Skorzystaliśmy także z mapy - jeśli staniesz na jakimś powiecie z woj. świętokrzyskiego, to pojawią Ci się atrakcje, które warto zobaczyć. Znajdą się także miejsca do prowadzenia gier i zabaw edukacyjnych, kino 3D oraz amfiteatr z rozległą widownią. W małym kinie otrzymaliśmy okulary i obejrzeliśmy film o atrakcjach województwa.Ciekawą atrakcją w Parku Legend jest symulator lotu miotłą. Założyliśmy okulary VR i usiedliśmy na fotelach. Fotel bujał się w różne strony, a w okularach lataliśmy nad górami. Słyszeliśmy również dźwięk.
Czuliśmy się trochę jak w grze komputerowej. Fajne przeżycie.Zachęcamy do zwiedzania Parku Legend - uczniowie klasy III.
Teresa Opałka
20 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klasy VIII.
Wydarzenie to miało miejsce na sali gimnastycznej, w obecności rodziców, nauczycieli oraz uczniów. Uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów klas VII i VIII. Młodzi tancerze pokazali, że ciężka praca i treningi przynoszą niesamowite efekty, a ich występ zachwycił zgromadzonych.
Następnie wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn. Uczniowie klasy VIII przystąpili do ślubowania i przekazania sztandaru uczniom klasy VII, co nadało wydarzeniu szczególnej powagi, stworzyło podniosłą atmosferę. Po wyprowadzeniu sztandaru klasa VII pożegnała absolwentów krótką częścią artystyczną przygotowaną przez wychowawczynię mgr Barbarę Gwóźdź i wręczyła drobne pamiątki. Absolwenci podziękowali Kolegom i Koleżankom, Gronu Pedagogicznemu, Pani Dyrektor, Rodzicom. Następnie głos zabrała wychowawczyni mgr Małgorzata Gabryś, która wspominała wspólnie spędzone chwile i życzyła swoim wychowankom powodzenia w dalszej karierze życiowej. Jej słowa były pełne ciepła i otuchy, co z pewnością dodało odwagi opuszczającym mury naszej szkoły uczniom. Podarowała im skromną pamiątkę, która ma przypominać o niej i szkole. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która w swoim przemówieniu podziękowała uczniom za ich wysiłek i zaangażowanie przez wszystkie lata spędzone w naszej szkole. Żegnając ósmoklasistów, życzyła im powodzenia na dalszej drodze edukacyjnej oraz sukcesów w dorosłym życiu. Podziękowania Wychowawcy, Dyrekcji Szkoły , Gronu Pedagogicznemu złożyli rodzice klasy VIII. Dziękowali za przekazywaną wiedzę, wyrozumiałość, cierpliwość i wskazywanie właściwej drogi. A następnie zaprosili na poczęstunek.
Uroczystość pożegnania klasy VIII była nie tylko czasem podsumowań i refleksji, ale również okazją do wspólnego świętowania i radości. Wszyscy zebrani – uczniowie, rodzice, nauczyciele – mogli poczuć dumę z osiągnięć ósmoklasistów i wspólnie cieszyć się z ich sukcesów. Jesteśmy pewni, że nasi ósmoklasiści będą odnosić sukcesy na kolejnych etapach swojej edukacyjnej i życiowej drogi. Było to wyjątkowe i wzruszające wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Małgorzata Gabryś
20 czerwca 2024r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój odbyło sie uroczyste spotkanie laureatów konkursów przedmiotowych z Panem Burmisrzem Jerzym Szydłowskim.
Iga Gierak-laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego wraz z opiekunem Panią Anną Mołas oraz Zuzanna Rusiecka-finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki wraz z opiekunem Pania Anną Łukasiewicz otrzymały gratulacje i upominki z rąk Burmistrza w podziękowaniu za znaczące osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2023/2024.
Przyłączamy się do tych gratulacji i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Lucyna Skwark
W roku szkolnym 2023/2024, tak jak w ubiegłych latach, w naszej szkole organizowana była akcja charytatywna - zbiórka plastikowych nakrętek. Zbierane były wszelkiego rodzaju nakrętki - od butelek, perfum, płynów do prania, szamponów i wielu innych. Zbiórka miała bardzo ważny cel. Umożliwiła ona pomoc pewnemu chłopcu – 17-letniemu Karolowi z gminy Busko-Zdrój, który od kilku lat choruje na cukrzycę typu I. Posiada on specjalne urządzenie niezbędne do normalnego funkcjonowania - Dexom z systemem ciągłego monitorowania glikemii, czyli poziomu cukru we krwi. Użytkowanie tego urządzenia jest jednak bardzo kosztowne. Rodzice chłopca przekazują uzbierane nakrętki do firmy recyklingowej, która przelewa pieniądze za nie na konto Fundacji Zdążyć z Pomocą, której Karol jest podopiecznym. I w ten sposób pieniądze trafiają do niego.
Przez cały rok szkolny 2023/2024 uczniowie każdej klasy bardzo chętnie brali udział w akcji przywożąc do punktu zbiórki w szkole duże ilości plastikowych nakrętek. W ciągu kilku miesięcy udało nam się wspólnie zebrać kilkanaście dużych worków! Jest to wynik naprawdę imponujący.
W czerwcu przekazaliśmy rodzicom chłopca uzbierane korki. Karol i jego rodzice serdecznie dziękują za ogromne zaangażowanie w akcję! Jednocześnie zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek w kolejnym roku szkolnym.
Koordynator zbiórki – Barbara Gwóźdź
19 czerwca 2024r.uczennica klasy IV-Irmina Wojtacha otrzymała z rąk pracownika KRUS oddział Busko-Zdrój dyplom-wyróżnienie wraz z nagrodą w Ogólnopolskim Konkursie na rymowankę o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
opiekun uczennicy Lucyna Skwark
11 czerwca 2024r. uczniowie przedszkola i szkoły spotkali się z policjantem. Akcja miała na celu przypomnienie zasad bezpiecznego odpoczynku w czasie wakacji. Dzieci zadawały pytania, co świadczy o żywym zainteresowaniu tematem.
Pan policjant przekazał dzieciom wiele cennych informacji. Ostrzegał przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Pan policjant zwrócił uwagę na zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas podróży: przypomniał, że dzieci powinny podróżować w fotelikach i być przypięte pasami oraz, że nie powinny rozpraszać kierowcy prowadzącego samochód. Uczulał dzieci, aby nie oddalały się od rodziców w czasie wędrówek, zwiedzania, pobytu na placach zabaw itp. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach: że idziemy poboczem, że przechodzimy przez jezdnię w miejscach wyznaczonych upewniając się, że jesteśmy bezpieczni.
Pan policjant zwrócił uwagę na konieczność zakładania elementów odblaskowych, jeśli uczestniczymy w ruchu ulicznym po zmroku. Przypomniał też numery alarmowe, aby móc wezwać pomoc w razie potrzeby.
Powoli zbliża się zakończenie roku szkolnego i wymarzony wakacyjny czas.
Abyśmy wszyscy mogli się cieszyć z udanego wypoczynku, należy z rozwagą bawić się i podróżować.
W piątek, 7 czerwca 2024 roku, na Stadionie Miejskim w Busku-Zdroju odbył się Buski Dzień Sportu.
Impreza, która promowała zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Przed głównym otwarciem imprezy uczniowie ze wszystkich szkół Gminy Busko-Zdrój przemaszerowali po bieżni stadionu. Pod nową trybuną, została rozłożona wielka biało-czerwona flaga i tam odśpiewaliśmy Hymn Polski. Otwarcia dokonał pan dyrektor BOSIR Arkadiusz Kornaś i burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Jerzy Szydłowski. Głównym punktem programu były zawody o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Uczniowie wszystkich szkół podstawowych z Gminy Busko-Zdrój rywalizowali w różnych dyscyplinach indywidualnych oraz grach zespołowych. Była to doskonała okazja, aby młodzi sportowcy mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasję do sportu. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu konkurencjach sportowych zarówno indywidualnych jak i zespołowych. Była nas spora grupa, około 50 uczniów. Pokazaliśmy się z jak najlepszej strony. Oprócz zawodów, na uczestników czekają pokazy i prezentacje buskich klubów sportowych oraz stowarzyszeń. Była to świetna okazja, aby poznać lokalne organizacje sportowe i dowiedzieć się więcej o ich działalności.
Gośćmi specjalnymi Buskiego Dnia Sportu byli znani szczypiorniści - Michał Jurecki, były piłkarz ręczny, rozgrywający Vive Kielce, reprezentacji Polski, obecnie dyrektor sportowy Industrii Kielce. Były Marta Rosińska i Katarzyna Grabarczyk, byłe zawodniczki Suzuki Korony Handball Kielce, obecnie trenerki. Pojawił się też Michał Olejniczak, rozgrywający Industrii Kielce i reprezentacji Polski. Sportowcy przeprowadzili super zajęcia i rozdawali pamiątkowe worki z bidonami.
Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymali medale. Dzień był pełen emocji i sportowej rywalizacji .
Małgorzata Gabryś
W dniu 11 czerwca 2024r. w naszej szkole zakończyła się akcja charytatywna „Wrzuć grosika dla Asika”, która miała na celu zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Dzięki uprzejmości dzieci z klas 0-VIII oraz ich rodziców udało się zebrać sporą ilość karmy mokrej i suchej. Karma została przekazana dla zwierząt ze Stowarzyszenia „Druga Radość” w Chmielniku.
Nasi uczniowie wykazali się dużą wrażliwością na los bezdomnych zwierząt i wielu z nich włączyło się do zbiórki na rzecz Stowarzyszenia. Dzięki temu zebraliśmy bardzo dużą ilość karmy, która wspomoże bezdomne zwierzęta. Opiekunki ze schroniska bardzo dziękowały za okazaną pomoc czworonogom, a szczególnie Paniom które wyszły z inicjatywą pomocy pieskom. Pani Anna Pacholec opiekunka LOP przy współpracy Pani Moniki Rzepy oraz Ewy Podsiadło rozszerzyły akcję na całą szkołę, czego rezultatem było ogromne zainteresowanie uczniów i ich pomoc w zakupie karmy dla piesków.
Na koniec zachęcamy wszystkich uczniów do zaangażowania się w przyszłości w kolejne akcje na rzecz pomocy bezdomnym zwierzętom!
Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za okazanie serca potrzebującym pieskom!
Anna Pacholec
28.05.2024r. jak co roku dla wszystkich przedszkolaków było to święto, przed którym z wielkim zaangażowaniem nauczyciele i dzieci przygotowują występy dla swoich zaproszonych ukochanych rodziców. Ten niezwykle ważny czas, przedszkolaki przedstawiły programy artystyczne dla mam i tatusiów obchodząc wspólnie Dzień Rodziny, na który przybyło także rodzeństwo.
Podczas starannie przygotowanych występów przedszkolaki prezentowały swe talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, budząc zachwyt w oczach najbliższych. W tym roku dzieci prezentowały się wyjątkowo, ponieważ ubrane były w nowe stroje zakupione dzięki udziałowi w projekcie „Przedszkolni Odkrywcy”. Tańce które przedstawiły dzieci, również były doskonalone na zajęciach tanecznych z tegoż projektu.
Izabela Grochala
#LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
W dniu 10.06 2024r. uczniowie kl. 6 pisali w grupach i w parach ogłoszenie o zgubie na zajęciach z j. angielskiego.
Jako model breloczka do zagubionych kluczy posłużyła im czerwona ośmiornica. Uczniowie wcześniej obserwowali proces druku tej ośmiornicy na drukarce 3 D pod opieką pani Edyty Wojtaszek. 6 klasiści opisywali kolor, rozmiar, kształt oraz materiał, z którego wykonany był bloczek. Każdy uczeń mógł go dotknąć i obejrzeć, co znacznie ułatwiło opis.
Zajęcia były ciekawe, a ogłoszenia rzeczowe i precyzyjne.
M.Lech
5 czerwca w naszej szkole jak co roku świętowaliśmy Dzień Języków Obcych.
Tym razem uczniowie klasy VI i VII wcielili się w rolę jury, modeli oraz modelek, ponieważ tegoroczne przedstawienie miało formę finału Top Model. Parodia dobrze wszystkim znanego programu telewizyjnego była zabawna i jednocześnie zawierała wiele zwrotów w języku niemieckim i angielskim. Wszyscy aktorzy spisali się na medal. Mieliśmy także przyjemność usłyszeć dwie piosenki w j. angielskim w wykonaniu Leny Kwiecień i Antoniego Skwarka.
Po przedstawieniu pani dyrektor Alicja Lalewicz przypomniała jak ważna w dzisiejszym świecie jest znajomość języków obcych.
A.Mołas
M. Lech
Uczniowie kl. VI wraz z wychowawcą w tym roku szkolnym również postanowili świętować Dzień Dziecka na sportowo, ale w innej formie niż dotychczas, jaką były zawody sportowe w szkole.
Tym razem udaliśmy się w piątek (07.06.2024 r.) do Konar, koło Buska-Zdroju na paintball. Ten rodzaj rozrywki i aktywności ruchowej zdecydowanie przypadł uczniom do gustu i przyniósł wiele radości. Po ponad trzygodzinnym boju na placu z podziałem na grupy, trudno było określić, która drużyna zwyciężyła. Najważniejsza jednak była dobra zabawa, a tej w tym dniu nie brakowało!
Dziękuję serdecznie rodzicom, którzy po paintballu przygotowali dla dzieci grilla i poczęstunek.
Wioletta Kajtek
Uczennica kl. VIII – Gabriela Kajtek zdobyła wyróżnienie w XII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Łukasza Uniejewskiego. Opiekunem konkursu była pani Alicja Lalewicz.
To ogromne osiągnięcie, ponieważ nadesłano prace z całej Polski. Zadaniem uczestników było napisanie dwóch wierszy o dowolnej tematyce. Serdecznie gratulujemy!
Alicja Lalewicz
Wioletta Kajtek
#LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
Drukarka 3D stała się obowiązkowym wyposażeniem pracowni dla każdej publicznej szkoły podstawowej.
W dniu 6 czerwca uczniowie klasy IV mieli mieli okazję korzystać z drukarki 3D zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Edytę Wojtaszek w ramach lekcji matematyki z zakresu figur przestrzennych. Uczniowie mieli okazję najpierw zaprojektować bryły: sześcian oraz prostopadłościan, a następnie obserwować proces ich powstawania w drukarce 3D. Dzieci były zaskoczone czasem drukowania, ponieważ jedna figura o wysokości 5 cm drukowała się aż 3 godziny! Okazało się, że zajęcia z wykorzystaniem dodatkowego sprzętu czy pomocy dydaktycznych zawsze są bardziej ekscytujące od lekcji z tradycyjnymi podręcznikami. Większa motywacja oznacza efektywniejszą naukę. Co więcej, trójwymiarowe rekwizyty pomogły też przybliżyć pojęcia omawiane na lekcji, a przez to pokazały uczniom nową, bardziej dostępną stronę tych przedmiotów, która jest dosłownie w zasięgu ich ręki. Wydrukowane figury wykorzystano w czasie realizacji tematu ,,Prostopadłościan i sześcian”. Uczniowie mogli dotknąć, potrzymać w rękach, obejrzeć z każdej strony omawianą bryłę. Wskazywali wierzchołki, krawędzie, ściany prostopadłościanu i sześcianu. Wszyscy byli bardzo zaangażowani, co pozytywnie wpłynęło na przyswojenie materiału podczas lekcji.
Zastosowanie rekwizytu 3D, zwłaszca w geometrii bardzo dobrze wpłynęło na uczniów mających problem z wyobrażeniem sobie bryły w przestrzeni.
Edyta Wojtaszek
W dniu 27 maja 2024r., z okazji niedawno minionego święta Dnia Matki, liczna grupa uczniów z naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Alicją Lalewicz oraz nauczycielami Barbarą Gwóźdź, Moniką Rzepą i Jolantą Sagan wybrała się do buskiego Hospicjum.
Po krótkim zwiedzaniu ośrodka i zapoznaniu się z zasadami jego funkcjonowania, uczniowie udali się na spotkania z pacjentami i personelem placówki. Mieli okazję posłuchać, jak wygląda opieka nad chorymi osobami i jak ważną rolę w tej dziedzinie pełni wolontariat.
Głównym punktem spotkania były występy artystyczne zaprezentowane przez uczniów. Uśmiechnięci seniorzy wysłuchali największych polskich przebojów oraz podziwiali dynamiczne układy taneczne nagradzając występujących gromkimi brawami. Najmłodsi uczniowie prezentując układ taneczny w stylu country zaprosili do wspólnej zabawy panie pielęgniarki i opiekunki z ośrodka. Widzowie bardzo żywiołowo zareagowali na ten występ. Ponadto jedna z mieszkanek placówki z okazji 102. rocznicy urodzin otrzymała specjalną muzyczną dedykację od jednego z naszych solistów. Po występach uczniowie wspólnie z seniorami zjedli kiełbaskę z różna oraz szarlotkę.
Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się na spacer wokół buskiej tężni i w wyśmienitych humorach wrócili do szkoły.
Barbara Gwóźdź
24 maja 2024r. odbyła się wycieczka do Magicznych Ogrodów w Janowcu. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy I wraz ze swoimi rodzicami, wychowawczynią Panią Anną Pacholec oraz uczniowie z klasy II, III i IV z wychowawczynią Panią Ewą Podsiadło.
Magiczne Ogrody Janowiec to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Odwiedzających zachwyca połączenie pięknego ogrodu z baśniową opowieścią. Przenikanie tych elementów stanowi o unikalności tego miejsca. W parku dzieci bawiły się i uczyły się w inspirującym otoczeniu pachnących kwiatów, szemrzących strumieni i szumiących drzew. Te elementy pozwoliły poczuć magię w każdej cząstce natury. Wśród setek kwiatów, drzew i krzewów uczniowie zobaczyli bajeczne krainy zamieszkiwane przez niezwykłe istoty. Magiczne Ogrody to przede wszystkim park sensoryczny. Wszystkie zmysły pracują tu bardzo intensywnie. Kolory roślin, szmer strumyków, piasek pod gołą stopą stymulują odpowiednimi doznaniami. Dominują tu naturalne materiały – kamień, piasek, drewno i woda. Wszystkie atrakcje to wyzwania budujące pewność siebie i poczucie wartości. Po wszystkich atrakcjach uczniowie udali się na pyszny obiad, a następnie deser lodowy. Wolny czas wypełnili zakupem ciekawych pamiątek, które na długo zapadną im w pamięci. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Z niecierpliwością czekają już na następną wycieczkę, a marzenia przecież się spełniają.
Anna Pacholec
Powered by aSc EduPage